• meydan larousse

  14.
  (bkz: ece kscg)
  3 -1 ... li rojhilate dile min
 • ece kscg

  790.
  acaba kamera şakası mı, yoksa bir sabır testi falan mı diye merak ettiğim, ayaklı meydan larousse olan yazar.
  2 -1 ... li rojhilate dile min
 • eski sevgililerden öğrenilenler

  43.
  "bezelyeli ton balıklı" iğrenç bir makarna yapmak.
  1 ... li rojhilate dile min
 • you know you re right

  11.
  ne içerseniz için, içkinin her çeşidi ile * mükemmel ötesi uyuma sahip ve daha erken sarhoş olup, daha geç sızmanızı sağlayan en sihirli, en sağlam nirvana şarkısıdır.
  2 ... li rojhilate dile min
 • çocuklar duymasın

  332.
  havuç rolündeki lavuğun yıllar önce daha çocukken oynarken toplamda 550 bin lira, şimdi ise ayda 80 bin lira kazanmasını sağlayan, bütçesini merak ettiğim türk dizi tarihinin gelmiş geçmiş en boktan dizisi seçilmeyi hak ettiğine inandığım ızdırap dizidir.
  3 -2 ... li rojhilate dile min
 • kıskanmak

  154.
  mükemmel bir konu, mükemmel mekanlar, mükemmel cast, mükemmel atmosfer ile yönetmenin çok berbat bir iş çıkarttığı lakin her şeye rağmen izlenmesi şart olan filmdir.
  2 ... li rojhilate dile min
 • tanrı nın bana neden inanmadın sorusuna cevaplar

  246.
  ne zaman dara düşüp ellerimi açarak senden yardım istesem, her defasında; "şu anda ulaşılamıyor" şeklinde bir mesajla karşılaştığım için.
  1 -2 ... li rojhilate dile min
 • sözlük yazarlarının vasiyetleri

  151.
  beni kaputaş plajına gömün ve arkamdan hiç kimse eski sevgilim olacak iblis gözlüye onu bir türlü unutamadığı söylemesin.
  ... li rojhilate dile min
 • uyuşturucu ortamında kokainin tümünü çeken arkadaş

  8.
  muhtemelen sosyetenin ve cemiyet hayatının önemli ailelerinden birinin en genç üyesi olan, gelecekte kendisini saygın iş adamı veya yardım balolarının iyilik meleği olarak gazetelerin eklerinde görebileceğiniz, bir kaçının ismini şimdi burada açıklamanın sünnetten çıkıp farz olduğu lakin açıklayamadığımız "ağzında gümüş kaşıkla değil altın kaşıkla doğmuş" olan eski arkadaşlardır.
  1 ... li rojhilate dile min
 • annenin sevgiliyle ilgili ilk yorumları

  7.
  anneyle yolda yürürken tesadüfen sevgiliyle karşılaşılır. tabi kızın annesi ile sizin anneniz arkadaş oldukları için olayı gizleyip, tepki vermeden yanından geçersiniz. lakin tam geçerken anneniz başlar.

  - bak oğlum neriman hanımın kızı burcu bu, çok hanım efendi kız, çok güzel, çok da kibar, fen lisesine gidiyor, üstelik sınıf 2.siymiş. çok da iyi niyetli, boylu poslu su gibi kız. hem çok sosyal, hemde namazında niyazında, ne geri kafalı ne de fazla modern.

  (annenin kızı çok beğendiğini gördüğünüz için dayanamaz ve mutlu olsun diye gerçeği ona söylersiniz)

  + anne burcu ile biz 2 aydır çıkıyoruz, istersen davet edelim bize gelsin bir gün.

  (akabinde anne hemen jet gibi bir dönüş yapar ve başlar)

  - aman aman kalsın gelmesin, ne olduğu belli değil, zaten içinde fesatlık olduğu yüzünden anlaşılıyor kızın. hem namaz kılıyor hemde yaz boyu bikiniyi üzerinden çıkarmıyor, çok da pasaklıymış ayrıca annesi de çok şikayetçi ondan. geceleri sürekli dışarıdaymış annesi bi serseriyle takılmasından korkuyormuş (ki burada kızın annesinin bahsettiği serseri ben oluyorum) hem bu kız çocukken de çok çirkindi zaten hiç değişmedi, ablası birini kandırıp kendini yamadı! dikkat et de seninde başına aynısı gelmesin" diyerek 5 dakika, içinde birbirinden alakasız 2 farklı "ilk yorum" yaparak kanımın donmasını sağlar ve tarihe geçer...
  9 -2 ... li rojhilate dile min
 • izmir de sezen aksu sokağına alternatif isimler

  17.
  (bkz: sözde demokrat sokağı)
  -4 ... li rojhilate dile min
 • rol yapmaya çalışan sinem kobal bakışı

  15.
  akvaryumdan yeni çıkartılmış, ölmek üzere olan akvaryum balığı bakışıdır.
  3 -1 ... li rojhilate dile min
 • gece eski sevgiliye mesaj atmak

  104.
  absinth içmeden kafama silah dayasalar yine de yapmayacağım eylemdir. lakin absinth içmenin akabinde gayet rahat ve güzel yapılabilmektedir.
  2 ... li rojhilate dile min
 • kadınların aldatma sebepleri

  146.
  aldatmaması için ortada bir neden olmaması bile yeterli bir sebeptir.
  her şeyin fazla iyi, fazla sorunsuz, fazla lay lay lom, fazla mükemmel gitmesi durumu dahi kadınların aldatması için yeterli ve geçerli bir neden olabilmektedir.
  2 ... li rojhilate dile min
 • kemal kılıçdaroğlu nun halktan yediği ilk sille

  14.
  bu kesinlikle akp'nin yukseliste, chp'nin düşüşte olduğunu falan göstermemektedir. dolayısıyla kılıçdaroğlu sille falan yememiştir.
  bu sadece akp'ye oy vermeyen yüzde 20'lik bir secmen diliminin yeni anayasayi desteklemeyi sectiğini gösterir. zira bu insanların çoğu sadece yeni anayasayı oylamak için sandık başına gitmiştir.
  1 -2 ... li rojhilate dile min
 • günün tek şiirlik özeti

  184.
  ey devlet , beni de ötekileştir !
  çünkü ötelenen , merkeze göre menzile daha yakındır.
  ey devlet , beni de başkalaştır!
  çünkü başkalaşan , sana benzemeyi bırakmıştır.
  ey devlet , beni de yabancılaştır!...
  çünkü yabancılaşan , neden sevilmediğini anlayacak kadar
  düşünmeye başlamıştır.
  ey devlet , beni de dışla!
  çünkü dışlanan,içeriden çıkmış ve yeni şeylerle karşılaşmanın
  heyecanına kapılmıştır...
  * *
  ... li rojhilate dile min
 • günü en iyi anlatan şarkı

  1701.
  dido - white flag
  1 ... li rojhilate dile min
 • giden sevgilinin sizden koparıp götürdüğü parça

  14.
  tad alma duyunuzdur.
  zira giderken "ağzınıza sıçtığı için" kendisi, bir daha yediğiniz hiç bir şeyin tadını alamazsınız.
  1 ... li rojhilate dile min
 • niçin evet diyorum

  1.
  kürt aydını, doktor tarık ziya ekinci'nin referandum ile ilgili olarak kaleme aldığı yazısıdır. * *
  niçin evet diyorum

  anayasa referandumu için, özgür ve akılcı düşünmeye ambargo konulan, sapla samanın birbirine karıştığı ve sol adına entelektüel terör estirilen bir ortamda oy kullanacağız.

  hayatının 50 yılını sosyalizme ve işçi sınıfı mücadelesine adamış emektarım. sol adına yapılan bugünkü akıl almaz spekülasyonları görmekten derin üzüntü duyuyorum. gerçek bir solcu sözde bağımsızlıktan yana ama özde ulusalcı komplo teorileri üreterek karar almaz, almamalıdır. sosyalist birey giriştiği her sosyal ve siyasal eylemde emekçilerin ve emeğin özgürleşmesi doğrultusunda hareket eder.

  kendinde sosyalizm adına söz söylemek ve düşünce üretmek hakkını görenler her şeyden evvel içinde bulundukları somut durumun somut çözümlemesini yapmak zorundadırlar. unutmamak gerekir ki, türkiye bugün 12 eylül faşizminin ürünü olan bir anayasa ile yönetiliyor. bu anayasanın kurduğu düzen yüksek yargı bürokrasisiyle bütünleşen militarist bir vesayet rejimidir. toplumumuz her türlü değişimi engelleyen bu vesayet rejiminden kurtulmadan türkiye aydınlığa çıkamaz ve emekçilerin istemleri gerçekleşemez. bunun için her şeyden önce 12 eylül anayasasından kurtulmak gerekir.

  oysa bugünkü vesayet rejimini koruyan anayasa mahkemesi, hukuk dışı yorumlarla, anayasanın değiştirilmesinin teklif dahi edilmesini yasaklayan maddeleriyle dolaylı bağ kurarak her türlü değişiklik önerilerini denetlemek ve iptal etmek içtihadını kurmuştur. bu yapı değişmeden ne anayasa maddelerini değiştirmek ne de yeni bir anayasa yapmak mümkündür.

  · anayasa mahkemesinin yapısını değiştirdiği ve 12 eylül anayasası’nı ilga ederek yeni bir anayasa yapabilmenin önünü açtığı için anayasa değişiklik paketine evet diyorum.

  · militarizmi etkisizleştirecek ve darbeci özlemlere son verecek ergenekon vb. davalarla bağlantılı yargı sürecini durdurmak isteyen hsyk’nın yapısını demokratikleştireceği için anayasa değişiklik paketine evet diyorum.

  · askeri yargı alanını daralttığı, sivillerin askeri mahkemelerde yargılanmasını yasakladığı, kuvvet komutanları ile genelkurmay başkanlarının fiilen yargılanamaz durumuna son verdiği için değişiklik paketine evet diyorum.

  · işçi sınıfının yıllardır uğrunda mücadele ettiği ‘siyasal grev ve dayanışma grevini’ getireceği için değişiklik paketine evet diyorum.

  · memurlara ‘toplu sözleşme hakkı’ getirdiği için değişikliğe evet diyorum.

  · anayasa mahkemesine bireysel başvuru hakkı getirdiği için evet diyorum.

  · bireylerin idareyle ihtilaflarının kısa yoldan çözülmesine olanak sağlayan ‘kamu denetçiliği’ kurumunu ihdas ettiği için değişiklik paketine evet diyorum.

  · referandumda hayir oylarının üstün gelmesi halinde akp’nin seçimleri kaybetmesi ve chp – mhp ortak hükümetinin kurulması kaçınılmazdır. türkiye’de ulusalcı, faşist bir hükümetin kurulmasını önlemek için değişiklik paketine evet diyorum.

  · son olarak, salt akp’ye muhalefet etmek amacı ile, toplumun önünü açan ve yeni bir anayasa yapılmasına olanak sağlayan değişiklikleri göz ardı ederek sözde solculuk adına entelektüel terör estiren ve herkesi değişiklik paketine karşı çıkmaya zorlayan zihniyeti protesto etmek için değişiklik paketine evet diyorum.
  -3 ... li rojhilate dile min
 • kuşadası

  69.
  paçoz kızlar ve apaçi erkeklerden oluşan, hiç ayık gezmeyen yerli halkı sayesinde sürekli yerinde sayan, gelişemeyen, 3. sınıfın üzerine geçemeyecek olan, genelde 45 yaşın üzerindeki yabancı kadınların emeklilik sonrası yerleşmek için seçtikleri tatilcik beldesi.
  1 ... li rojhilate dile min
 • yeni şeyler getiriyorum